Aktualności, Polecamy

Fabryka Toyoty wśród pożądanych pracodawców

Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach zajęła drugie miejsce w rankingu najlepszych pracodawców w Polsce. Ranking Randstad Employer Brand Research najbardziej pożądanych przez Polaków pracodawców jest efektem realizowanego od 9 lat badania przez firmę Randstad.

Respondenci oceniają w nim pracodawców wskazując czynniki, które w największym stopniu świadczą o atrakcyjności miejsca pracy. W tym roku przebadano w Polsce ponad 10 tysięcy respondentów – osób pracujących, uczących się lub poszukujących pracy w wieku od 18 do 65 lat. To na podstawie ich opinii tworzone jest doroczne zestawienie najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy, a laureatom przyznawane są statuetki Randstad Award.
Toyota Motor Manufacturing Poland w zeszłym roku znalazła się na czwarty miejscu, w tym awansowała na drugie, tuż za Samsung Electronics Polska oraz przed Fujitsu Technology Solutions. Toyota postrzegana jest jako firma stabilna finansowo, mająca dobrą reputację i oferująca możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami. To lider przede wszystkim wśród mężczyzn, mieszkańców centralnych i południowych regionów Polski. – Ta nagroda stanowi potwierdzenie efektów naszych wieloletnich starań aby systematycznie uatrakcyjniać warunki pracy w naszych zakładach. To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne teraz, kiedy prowadzimy szerokie działania rekrutacyjne – podkreśla Marcin Szczeblewski, kierownik Sekcji Rekrutacji Toyoty w Jelczu-Laskowicach, który w imieniu fabryki odebrał nagrodę od organizatorów.
Działania Toyoty jako dobrego pracodawcy doceniło również Ministerstwo Edukacji Narodowej. W marcu podczas Kongresu Zawodów, jako jedna z 11 firm na Dolnym Śląsku, fabryka Toyoty odebrała wyróżnienie za działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego.
Zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach przechodzi obecnie okres dynamicznego rozwoju związanego z wprowadzeniem do produkcji nowoczesnych silników benzynowych pracujących w napędach hybrydowych. We wrześniu ruszy produkcja silnika o pojemności 2,0 litra, a od kwietnia przyszłego roku wytwarzana będzie 1,5-litrowa jednostka napędowa. W związku z tym od kilkunastu miesięcy Toyota prowadzi intensywne działania rekrutacyjne. Do tej pory zatrudniono 400 nowych pracowników. Rekrutacja będzie kontynuowana w następnych miesiącach. Firma poszukuje osób na stanowiska produkcyjne, utrzymania ruchu i logistyki.
Fot. użyczone (TMMP)

25 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica