Aktualności, Polecamy

Festiwalowe nagrody przyznane

Czwarty Festiwal małych Prapremier, organizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, dobiegł końca. Spektakle konkursowe oceniało jury profesjonalne oraz jury dziecięce, składające się z uczniów PSP nr 28 w Wałbrzychu. A oto werdykty.

Jury profesjonalne IV Festiwalu małych Prapremier w składzie: Jacek Sieradzki, Marzenna Wiśniewska, Mateusz Mirowski po obejrzeniu siedmiu spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:
• Grand Prix za najlepsze przedstawienie w wysokości 7.000 zł, ufundowane przez prezydenta Wałbrzycha oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach za spektakl „Pod adresem marzeń”.
• Nagrodę za tekst lub adaptację tekstu w wysokości 2.500 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Katarzyny Błaszczyńskiej za „Stasia i Złą Nogę”, adaptację komiksu Tomasza „Spella” Grządzieli. Spektakl jest koprodukcją Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego.
• Nagrodę za reżyserię w wysokości 2.500 zł dla Marka Zákosteleckiego za spektakl „Pod adresem marzeń” Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Intencją jury jest docenienie tą nagrodą spójnej wizji inscenizacyjnej przedstawienia wyrażonej w reżyserii, scenografii oraz projektach kostiumów i lalek.
• Nagrodę za scenografię w wysokości 2.500 zł ex aequo dla Mirka Kaczmarka za spektakl „Motyl” Wrocławskiego Teatru Lalek oraz Mariki Wojciechowskiej za spektakl „Fru-Fru” Olsztyńskiego Teatru Lalek.
• Jury postanowiło nie przyznać nagrody za muzykę.
• Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w wysokości 1.000 zł dla Anny Koniecznej za rolę Emilii w spektaklu „Morze ciche” Teatru Nowego w Zabrzu.
• Nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 1.000 zł dla Michała Rolnickiego za rolę Złej Nogi w spektaklu „Staś i Zła Noga” Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego.
Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia honorowe w postaci dyplomów: dla Łukasza Zaleskiego za reżyserię spektaklu „Morze ciche” Teatru Nowego w Zabrzu oraz dla Andrzeja Kuby Sielskiego i Andrzeja Skorodzienia za role w spektaklu „Pod adresem marzeń” Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Jury dziecięce przyznało dwie nagrody ex aequo za najlepsze przedstawienie w wysokości 1.000 zł dla każdego spektaklu – nagrody ufundowane przez Fundację Edukacji Europejskiej – Teatrowi Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach za spektakl „Pod adresem marzeń” oraz Śląskiemu Teatrowi Lalki i Aktora Ateneum i Teatrowi Śląskiemu im. St. Wyspiańskiego za spektakl „Staś i Zła Noga”.
Dodatkowo podczas Festiwalu Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP przyznała Dyplom Honorowy Annie Koniecznej za rolę Emilii w spektaklu „Morze ciche” Teatru Nowego w Zabrzu.
Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim teatrom, gościom, partnerom oraz patronom medialnym.
Fot. użyczone (TLiA w Wałbrzychu/B. Warzecha)

4 października 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica