Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Fundusze pod rękę z przyrodą

Krzysztof Żarkowski – przyrodnik, fotoreporter, znawca i wielbiciel ptaków był gościem spotkania zorganizowanego w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyło się w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Podczas spotkania odbywającego się pod hasłem „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu okiem Krzysztofa Żarkowskiego”, autor przybliżył uczestnikom gatunki zwierząt występujące w Masywie Trójgarbu oraz zaprezentował przepiękne fotografie. Część z ogromnej bazy zdjęć, które mieli okazję podziwiać mieszkańcy Czarnego Boru trafi na tablice informacyjne zlokalizowane na szlakach turystycznych Masywu Trójgarbu i Chełmca.
W ostatnim czasie w ramach Funduszy Europejskich w gminie Czarny Bór zrealizowano zadanie „Ekomuzuem Wokół Trójgarbu – etap II”, którego efektem była budowa wieży widokowej na Trójgarbie, infrastruktura na Masywie Trójgarbu i Chełmca (ławy, wiaty, stoły, tablice informacyjne) oraz zajęcia proekologiczne w szkołach na terenie gmin biorących udział w projekcie. Spotkanie z przyrodnikiem było więc doskonałą okazja do podsumowania działań, które możliwe były dzięki funduszom europejskim.
Tego samego dnia w czarnoborskiej placówce kultury odbyły się również kolejne zajęcia Uniwersytetu III Wieku. Tylko w tym semestrze studenci UTW mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu psychologii (Joanna Zawisza Smejlis), bezpieczeństwa seniorów (spotkanie dzielnicowymi gminy Czarny Bór), literatury i poezji (Tomasz Smejlis), finansów i bankowości (Jarosław Jezierski), parlamentaryzmu (Agnieszka Kołacz-Leszczyńska), poznać sekrety Księżnej Daisy (Magdalena Woch) oraz spotkać się z zaprzyjaźnionymi fundacjami i organizacjami.
Fot. użyczone (Biblioteka+Centrum Kultury Czarny Bór)

16 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica