Kultura, Polecamy

Gdy gaśnie uczucie…

Kino Apollo serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora już w ten czwartek, 27 czerwca o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu zaprezentujemy „Nasze zmagania”, który wyreżyserował Guillaume Senez.

Olivier (Romain Duris) robi co w jego mocy, by walczyć z niesprawiedliwością w pracy. Jednak z dnia na dzień, gdy jego żona Laura (Lucie Debay) odchodzi, zostaje sam z dziećmi i codziennymi obowiązkami. W obliczu tych nowych wyzwań stara się znaleźć równowagę. Nie ma wyboru – Laura nie wróci. Aleksandra Szwarc z portalu Pełnasala napisała: «Tak samo jak w poprzednim dziele reżysera o tytule „Zatrzymać” poruszającego temat młodocianej ciąży i aborcji, mamy do czynienia z dobrym kinem społecznie zaangażowanym, na które warto zwrócić uwagę ze względu na lekkość i przystępność przedstawienia poruszanych tematów oraz nacisk położony na jednostkę, której problem osiąga znacznie szerszy zasięg». Film otrzymał nominację do Cezara 2019 w kategorii najlepszy film zagraniczny i w kategorii najlepszy aktor dla Romaina Durisa.
Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

27 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica