Kultura, Polecamy

Hawańskie klimaty w Apollo

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 19 czerwca o 18:00 zobaczymy dokument „W rytmie Kuby” reż. T.G. Herrington i Danny Clinch. Cena biletu: 10 zł.

„W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu Preservation Hall Jazz Band, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Zespół przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Recenzent Maciej Kędziora tak pisze na portalu Filmawka: «„W rytmie Kuby” w bardzo subtelny sposób odkrywa przed nami historie żyć prostych ludzi, którzy nie tylko muzyką żyją, ale również są w stanie oddać jej całego siebie. Dość wspomnieć historię kubańskiego lutnika, który mimo braku środków do życia, nadal próbuje konstruować instrumenty, by tradycyjna melodia z Hawany nadal mogła cieszyć serca mieszkańców. I w tych właśnie pojedynczych opowieściach film T.G. Herringtona ujawnia swój niepowtarzalny klimat, który jest przesiąknięty zapachem cygara i miłością do tego nadal nieodkrytego kulturowo kraju».
Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w przedostatnią środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone są prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

18 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica