Kultura, Polecamy

Historia niegrzeczności

Na najbliższą niedzielę (4 lutego) o godz. 12:30 zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl „Kajtuś czarodziej” w reżyserii Roksany Miner. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku 6+.

Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. To dla niego obce plemię. Za to świat baśni… To jest to! Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem! Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc.

Spektakl na motywach zwariowanej powieści Janusza Korczaka o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

Spektakl został zrealizowany we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Scenariusz: Magdalena Żarnecka

Reżyseria: Roksana Miner

Scenografia: Mateusz Mirowski

Muzyka: Paweł Sowa

Obsada: Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Bożena Oleszkiewicz , Urszula Raczkowska

Bilety: 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

Kasa biletowa czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41.

Fot. użyczone (TLiA)

 

3 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica