Aktualności, Polecamy

I po wakacyjnej labie

Na koniec zajęć organizowanych podczas wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się bal przebierańców prowadzony przez animatora. Podczas imprezy wybrano najoryginalniejsze przebrania i wyłoniono zwycięzców konkursów sprawnościowych.

W ramach realizacji programu „Bezpieczne wakacje” przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przekazał dzieciom wiedzę dotyczącą konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość praktycznego zastosowania pasów bezpieczeństwa na symulatorze zderzeń. Dzieci brały również udział w zatrzymywaniu pojazdów przez policjantów. Zatrzymanym kierowcom wręczano laurki i lizaki z prośbą o zachowanie ostrożnej jazdy. Gdy jeden z kierowców nie zatrzymał swojego auta do kontroli, dzieci były świadkami podjęcia natychmiastowego pościgu za uciekającym z dużą prędkością pojazdem. Na spotkaniu z funkcjonariuszami gościł wyszkolony pies, który wykonywał polecenia swojego przewodnika.
Podczas spotkania z pracownikami Urzędu Dozoru Technicznego omówiono zasady prawidłowego korzystania z ruchomych schodów i dźwigów osobowych. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie bezpieczeństwa, w tym konieczności każdorazowego sprawdzenia przed otworzeniem drzwi, czy znajduje się za nimi windy.
Spotkanie z przedstawicielami Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji obejmowało prelekcję na temat produkcji, uzdatniania i oszczędzania wody. Zgodnie z hasłem „Wodę piję – zdrowo żyję” dzieci zachęcano do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz na aktywności sportowej.
W wyznaczonym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki, a w kolejnym zorganizowano dzień kuchni azjatyckiej. Uczestnicy zajęć poznali dalekowschodnie przyprawy i degustowali azjatyckie potrawy. Zainteresowani brali także udział w zajęciach tanecznych Studia Tańca Carmen.
Ostatnia piesza wycieczka zorganizowana została do Szczawna-Zdroju. Dzieci gościły m.in. w Parku Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego, gdzie poznały lokalne gatunki roślin. Zobaczyły teatr, halę spacerową i pijalnię wód mineralnych. Droga powrotna przebiegała przez Słoneczną Polanę, na której znajduje się jeden z najlepszych w Europie stałych torów kolarskich, przeznaczony do uprawiana odmiany kolarstwa górskiego 4cross.
Dzieci zaangażowały się zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierzaków, przebywających w Schronisku dla zwierząt w Wałbrzychu oraz zbiórkę używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, które przekazane zostaną za pośrednictwem Santander Bank Polska dla potrzebujących w Afryce. Najmłodsi włączyli się również w akcję „Stop-Plastik”.
Na terenie rekreacyjnym OSK zorganizowano turnieje sportowe i zawody sprawnościowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się integracyjna gra „Wieża”, która od uczestników wymaga skupienia i precyzji.
Fot. użyczone (OSK)

7 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica