Kultura, Polecamy

Isabelle mon amour

Kino Apollo serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora już w ten czwartek, 30 sierpnia o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu zobaczymy „Isabelle i mężczyźni” ze wspaniałą Juliette Binoche w jednej ze swoich najlepszych ról.

Tytułowa bohaterka filmu z 2017 roku w reżyserii Claire Denis mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co sama może zaoferować. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć. Spotyka na swej drodze nowego mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje: od radości i nadziei po zagubienie i smutek. „Isabelle i mężczyźni” to komedia romantyczna o potrzebie bliskości i niełatwym nawiązywaniu relacji w dojrzałym wieku. Film otrzymał nagrodę SACD w sekcji Directors’ Fortnight na festiwalu w Cannes w 2017 roku, zaś Juliette Binoche została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej dla Najlepszej Aktorki, a także do Cezara. W filmie występują również Gerard Depardieu, Valeria Bruni Tedeschi, Josiane Balasko. Zdjęcia do filmu powstały w Paryżu i departamencie Creuse (Francja).

Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

29 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica