Aktualności, Polecamy

Jak wytrawni Brytyjczycy

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu kolejny już raz gościła uczestników wyjątkowego wydarzenia. Po raz 17. Obchodzono Tydzień Kultury Brytyjskiej. W Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii triumfowała PSP nr 23 z Wałbrzycha.

Kulminacją tygodnia był tradycyjnie czwartek. W tym dniu już po raz 16 zorganizowany został Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów szczególnie zainteresowanych kulturą i zwyczajami krajów brytyjskich. W tym roku w szranki stanęło siedem podstawówek z regionu.
Uczestnicy konkursu zaczęli swoją przygodę z Wielką Brytanią od rozwiązania testu pisemnego. Wyłonił on zwycięzców indywidualnych – najlepsza okazała się Lena Nowacka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 z Wałbrzycha – oraz trzy szkoły, których reprezentacje awansowały do części ustnej. W niej toczyła się batalia o zwycięstwo drużynowe. W pierwszej rundzie uczniowie odpowiadali na pytania, później identyfikowali dotykiem zabytki Londynu, a na koniec musieli je zidentyfikować na zdjęciach. Po zaciętej rywalizacji finałowej, pierwsze miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 z Wałbrzycha, która wyprzedziła Publiczną Szkołę Podstawową z Sokołowska, a trzecie miejsce zdobyła Miejska Szkoła Podstawowa ze Szczawna-Zdroju.
W przerwie między częścią ustną i pisemną uczestniczy konkursu obejrzeli pokaz tańca i dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat Irlandii. Zapoznali się też z paroma ciekawostkami dotyczącymi Zjednoczonego Królestwa przeplatanymi humorystycznymi skeczami.
Impreza zakończyła się wręczeniem nagród w organizowanych z okazji Tygodnia konkursach międzyszkolnych. – Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim naszym sponsorom. Bez ich wsparcia nie udałoby się zorganizować tylu wspaniałych nagród dla uczestników konkursów, jak i poczęstunku dla młodzieży – mówi koordynatorka Tygodnia, Iwona Kis, nauczycielka języka angielskiego w PSP nr 5.
Wyniki XVI Regionalnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Indywidualnie
1.Lena Nowacka PSP nr 28 Wałbrzych
2.Kacper Gawron PSP nr 23 Wałbrzych
3.Mikołaj Grochowicz PSP nr 23 Wałbrzych, Mikołaj Szychowiak PSP Sokołowsko
Drużynowo
1.PSP nr 23 Wałbrzych (Michał Duda, Kacper Gawron, Mikołaj Grochowicz)
2.PSP Sokołowsko (Nadia Polczynska, Mikołaj Szychowiak, Piotr Żakiewicz)
3.MSP Szczawno Zdrój (Milena Marczak, Łukasz Borkusz, Piotr Śręba)
Fot. użyczone (PSP nr 5)

30 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica