Kultura, Polecamy

Kafarnaum w Apollo

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 13 marca o 18:00 zobaczymy nagrodzone w Cannes „Kafarnaum” w reżyserii Nadine Labaki. Cena biletu: 10 zł.

Tytuł najnowszego filmu Nadine Labaki (autorki doskonale znanego w Polsce „Karmelu”) oznacza „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”. Ta dzielnica uderza nadmiarem wszystkiego – rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Twórczyni staje w ich obronie i to dosłownie – wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna (Zain Al Rafeea), dwunastoletniego mieszkańca bejruckich slumsów. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez Kafarnaum nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone są prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Red. ala

Fot. użyczone/materiały prasowe

12 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica