Polecamy, Sport

Kanik Mistrzem Polski!

Trwa doskonała passa Jakuba Kanika z LKS-u Górnik Wałbrzych. Do tegorocznych świetnych wyników na arenach ogólnopolskiej oraz międzynarodowej nasz kulomiot dorzucił złoty medal Mistrzostw Polski U-18 w Poznaniu.

Do rywalizacji w pchnięciu kulą przystąpiło ponad 20 zawodników z całego kraju, w tym dwóch przedstawicieli wałbrzyskiego Górnika – Kuba Kanik oraz Kamil Kuczaj. Niestety, drugiego z wymienionych wyeliminowała kontuzja, tak więc Kamil mógł się skupić na kibicowaniu koledze klubowemu. Pierwszą część zmagań Kanik zakończył wynikiem 16.85 m, który dał mu 2. miejsce w kwalifikacjach, tuż za Jakubem Kleinertem z Zielonej Góry (16.89 m).
Finałowa odsłona toczyła się już pod całkowite dyktando podopiecznego trenera Franciszka Karpińskiego. W decydującej rozgrywce reprezentant Górnika dwukrotnie pobił swój dotychczasowy rekord życiowy wynoszący 17.47 m. Najpierw wałbrzyszanin poprawił się o 1 centymetr, aby w piątej próbie pchnąć kulę na odległość 17.52 m i tym samym ustanowić nowy Personal Best, a zarazem sięgnąć po złoto Mistrzostw Polski. Drugi na podium znalazł się Radosław Starak z KS Podlasie Białystok (17.24 m), a brąz z wynikiem 16.40 m wywalczył Mateusz Kopeć z Victorii Stalowa Wola.
fot. użyczone
(ben)

14 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica