Aktualności

Kilian: zadziałała magia listy

– Jestem wdzięczny wyborcom za oddane głosy. Mój dobry wynik to magia listy PO, z której startowałem – mówi Wiesław Kilian, senator-elekt z okręgu wałbrzyskiego.

 

Wiesław Kilian przyznaje, że powyborcza noc była niespokojna.

– Na bieżąco sztab sprawdzał wyniki. O swoim sukcesie tak naprawdę dowiedziałem się dziś rano – mówi. – To zasługa listy Platformy. Wynik mnie nieco zaskoczył, bo obawiałem się, że sporą część głosów wyborców PO moze zdobyć Zbigniew Chlebowski, startujący z własnego komitetu. Tak się jednak nie stało, nie zagroził mi też Patryk Wild.

Kim jest nowy senator z naszego okręgu?

Wiesław Kilian (ur. 25 lipca 1952 w Ząbkowicach Śląskich) to polityk, pracownik samorządowy, poseł na Sejm V i VI kadencji.

Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1998–2002 zasiadał we wrocławskiej radzie miasta z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Od 2001 do 2002 był członkiem zarządu miasta, później pracował w urzędzie miejskim.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat posła z okręgu wrocławskiego liczbą 7524 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 o mandat deputowanego.

5 maja 2010 objął mandat posła VI kadencji w miejsce Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku. W październiku tego samego roku został wykluczony z PiS, po tym gdy w kampanii samorządowej wsparł Sławomira Piechotę, kandydata PO na prezydenta Wrocławia. W listopadzie 2010 został członkiem nowo utworzonego klubu parlamentarnego stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. W sierpniu 2011 zrezygnował z członkostwa w KP PJN w związku z przyjętą propozycją kandydowania z ramienia PO do Senatu. Tym samym Polska Jest Najważniejsza utraciła status klubu parlamentarnego. Wiesław Kilian został następnie przyjęty do KP Platformy Obywatelskiej.

/rqp

12 października 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica