Aktualności, Polecamy

Kolejne pieniądze na odbudowę uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju

W marcu ubiegłego roku spłonął zabytkowy budynek Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Ogień strawił dach kompleksu i w opinii straży pożarnej budynek nie nadawał się do użytkowania. Od tego czasu wiele środowisk łączy siły aby przywrócić świetność uzdrowiskowej perle naszego regionu.

Tym razem wsparcie w kwocie 1,8 mln zł w imieniu rządu przekazał minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od momentu pożaru w marcu 2018 roku samorząd województwa, który jest właścicielem uzdrowiska, przekazał ponad 5 mln zł na akcję ratowania obiektu w Szczawnie Zdroju.
– Chcąc pomóc w odbudowie dwukrotnie dokapitalizowaliśmy naszą spółkę. Mam świadomość, że przed nami długa droga, jednak każdy krok przybliża nas do celu. Uzdrowiska są jednym z najważniejszych zasobów naszego regionu i dołożymy starań aby jak najszybciej odzyskały dawny blask – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Jednocześnie władze regionu zabiegały o pomoc z budżetu państwa. Starania te przyniosły sukces. 23 sierpnia w Urzędzie Wojewódzkim minister Michał Dworczyk podpisał umowę, w ramach której 1,8 mln zł pochodzących z rezerwy ogólnej zostanie przekazanych na odbudowę zabytkowego obiektu.
– Współpraca przy odbudowie uzdrowiska w Szczawnie Zdroju jest kolejnym dowodem dobrze funkcjonujących porozumień koalicyjnych na Dolnym Śląsku – mówił podczas spotkania minister Michał Dworczyk.
Fot. użyczone (UMWD)

3 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica