Polecamy, Sport

Koliba dała im w kość

Blisko 200 śmiałków zgromadził na starcie II Bieg Koliby Łomnickiej. Był to zimowy prolog ultra maratonu Waligóra Run Cross. Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Stefaniak, a u mężczyzn najszybszy był Marcin Jagiellicz.

????????????????????????????????????

Zawodnicy wystartowali spod restauracji „Koliba Łomnicka”. Mimo trudnych warunków na starcie pojawiło się dokładnie 178 śmiałków. Trasa biegu została wytyczona w Górach Suchych, które charakteryzują się dużą różnicą przewyższeń. Trudne podbiegi o nachyleniu nawet do 40% i ostre zbiegi były nie lada wyzwaniem. Na dystansie 15,5 km zawodnicy musieli pokonać około 700 m przewyższeń. Dodatkowym utrudnieniem był mokry śnieg, którego duże ilości zalegają w górach.

Zwycięzcą zawodów został Marcin Jagiellicz z Wałbrzycha (01:36:48), drugi był Marcin Dudziński (01:36:59), trzeci głuszyczanin Marek Swoboda (01:37:02). Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Justyna Stefaniak z Oleśnicy (01:50:24) przed Lidią Niekraś (01:50:33) i Anną Grześkowiak (01:50:34).

W oczekiwaniu na biegaczy na stoku stacji narciarskiej w Łomnicy odbyły się juniorskie zawody w slalomie zorganizowane przez nauczycieli i młodzież z głuszyckiego gimnazjum publicznego na czele z Bożeną Wardawy.

Organizator biegu – Stowarzyszenie Waligóra Run Cross we współpracy z gminą Głuszyca zapraszają na kolejne imprezy w mieście. To II Półmaraton Szlakiem Riese (5 sierpnia) oraz ultra maraton i półmaraton Waligóra Run Cross (2 września).

Fot. użyczone

10 lutego 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica