Aktualności, Polecamy

Koniec piłkarskiego Górnika?

Konsolidacja klubów sportowych i nowe zasady szkolenia dzieci i młodzieży mają być receptą na sukces piłki nożnej w Wałbrzychu. Czy to oznacza koniec Górnika Wałbrzych, który przez wiele lat był największą futbolową siłą naszego miasta?

Na Placu Magistrackim odbyła się w środę konferencja prasowa dotycząca zarówno sytuacji piłkarskiego Górnika, jak i szerszej koncepcji konsolidacji klubów piłkarskich funkcjonujących na terenie naszego miasta.
– Chcemy położyć kres pojawiającym się w przestrzeni publicznej informacjom, jakoby gmina w jakiś sposób przyczyniała się do tego, że Górnik Wałbrzych likwiduje się – mówi wiceprezydent Sylwia Bielawska. – Gmina Wałbrzych od lat starała się, aby w ramach posiadanego budżetu, wygospodarować odpowiednią ilość środków finansowych na działalność tego klubu. Przez wiele lat przekazywane w ramach dotacji na szkolenie dzieci i młodzieży i rozwój sportu określone kwoty sprawiały, że budżet klubu był zasilany znaczącymi kwotami.
W roku 2018 była to kwota 465 000 złotych. W tym roku przewidziana kwota to 376 500 złotych.
– Według naszych obliczeń pokrywały te kwoty około 90 procent wydatków budżetu klubu. Poza tym jeżeli porównamy te kwoty z kwotami, które są dostępne na stronie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej jeżeli chodzi o finansowanie klubów III czy IV-ligowych, to na tym tle wypadamy bardzo korzystnie – kontynuuje Sylwia Bielawska.
Gmina podjęła decyzję o wstrzymaniu kolejnej kwoty w wysokości 88 000 złotych na szkolenie dzieci i młodzieży. Powodem jest fakt, że zarząd klubu podał się do dymisji, a w klubie został powołany prokurent. Przedstawiciele samorządu twierdzą, że takie rozwiązanie może być obciążone błędem prawnym. Wałbrzyski magistrat nie ma pewności, czy prokurent klubu może go reprezentować w sprawach finansowych. Ratusz czeka na potwierdzenie tego faktu.
Sebastian Raciniewski, prezes klubu Górnik Nowe Miasto, przedstawił pomysł konsolidacji klubów sportowych. Konsolidacja ma na celu odpowiednie wykorzystanie środków przekazywanych klubom przez Gminę Wałbrzych, ale również zwiększenie efektywności treningów i poprawę wyszkolenia dzieci i młodzieży. Nowy system ma ruszyć od września.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu TYGODNIKA WAŁBRZYSKIEGO

14 lipca 2019

ONE COMMENT ON THIS POST To “Koniec piłkarskiego Górnika?”

  1. robert napisał(a):

    w dodatku za szkolenie dzieci w szkolkach w gorniku rodzice tez placa co miesiac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica