Na sygnale, Polecamy

Kościelny złodziej i paser schwytani

Kryminalni odzyskali mienie o wartości ponad 15 tys. zł i zatrzymali dwie osoby. To 21-latek podejrzany o kradzieże i kradzieże z włamaniami oraz 22-latka odpowiedzialna za ukrywanie mienia pochodzącego z przestępstw oraz posiadanie i handel narkotykami. Kobieta przechowywała w swoim mieszkaniu spore ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

Mundurowi zatrzymali w poprzednią środę nad ranem 22-letnią wałbrzyszankę. W jej mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli m.in. dwa pozłacane kielichy mszalne oraz relikwiarz – skradzione 8 września z jednego z kościołów znajdujących się na terenie Wałbrzycha. Były tam także kufer i kask motocyklowy, które wraz z jednośladem zniknęły kilka dni temu z jednej z wałbrzyskich posesji. Mienie wycenione zostało łącznie na kwotę ponad 7,5 tys. zł. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności odzyskali również utracony motocykl o wartości 8 tys. zł i przekazali właścicielowi.
Policjanci ujawnili ponadto w mieszkaniu 22-latki narkotyki. Po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina, z której można było wykonać blisko 400 porcji handlowych. Kobieta odpowie także za handel narkotykami, co podczas przesłuchania udowodnili jej funkcjonariusze.
Zatrzymanie pasera to nie był koniec pracy nad sprawą. W poprzednim tygodniu dzięki działaniom operacyjnym, kryminalni ustalili sprawcę wspomnianych kradzieży z włamaniami, który wpadł w poniedziałek na terenie powiatu świdnickiego. Przestępca skradzionym samochodem osobowym próbował uciec policjantom, chcącym zatrzymać go do kontroli drogowej. Podejrzanym okazał się 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha.
Oboje wałbrzyszanie zostali już przesłuchani. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Mężczyzna natomiast może spędzić za kratami więzienia nawet 15 lat, gdyż działał w warunkach recydywy. 22-latka została objęta dozorem policyjnym, a 21-latek po wykonanych czynnościach decyzją sądu trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu śledczego.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

19 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica