Kultura, Polecamy

Koziołek Matołek i jazz

W tę niedzielę (26 marca) Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych. O godzinie 12:30 na Dużej Scenie zobaczymy spektakl „Koziołek Matołek” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej, natomiast o 18:00 wystąpi zespół Bisquit.

bisquit

Na niedzielny poranek z Koziołkiem. Tytułowy Koziołek Matołek wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa… Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Po drodze poznaje wielu ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Podczas swej wędrówki uczy się chińskiego alfabetu, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Koziołek często wpada w tarapaty, a jednak uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu wymarzonego celu. Na „Koziołka” zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 2+.

Wieczór przy dźwiękach wyrafinowanego popu i smooth jazzu. Zespół Bisquit zasłynął między innymi takimi utworami jak „Wielki mały człowiek” czy „Kino”. Teraz czas na Nagiego Króla, singiel promujący najnowszą płytę zespołu, której premiera już w marcu 2017. Bisquit powstał w 2001 r., pierwsze piosenki komponowane były w domowym zaciszu przez Tomka „Serka” Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali płytą „Inny Smak” (nominacja do Fryderyka w kategorii Debiut Roku). Niedługo po niej ukazały się „Pytania”. Ich przedostatnia płyta „Lilly”, to bardzo emocjonalny krążek – od prostych, akustycznych piosenek, po bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Nie ma nic ważniejszego od poszukiwania prawdy –  dojrzałość, której nabywają artyści Bisquit jest tym, co niezwykle słychać w ich drodze artystycznej.

Bilety na spektakl „Koziołek Matołek”: 16 zł (dla dzieci), 18 zł (dla dorosłych).

Bilety na koncert zespołu Bisquit: 40 zł (w przedsprzedaży), 45zł (w dniu koncertu).

Rezerwacja biletów oraz informacja w Biurze Organizacji Widowni Teatru: 74 666 73 40.

Fot. użyczone (materiały prasowe)

25 marca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica