Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Krew to życie…

…pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach odbyła się akcja „Biała sobota”. Z bezpłatnych badań specjalistów mogli skorzystać nie tylko rodzice uczniów, ale także wszyscy mieszkańcy gminy.

biala_sobota

Bezpłatne badania, konsultacje i porady wykonywali lekarze specjaliści: kardiolodzy, onkolog, pulmonolog, interniści, a pielęgniarki wykonywały spirometrię, EKG, pomiar poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia. Natomiast w hali sportowej PSP 6 w Boguszowie-Gorcach dla uczniów przygotowano zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gry i zabawy sportowe. Chętni rodzice mogli również skorzystać z porad i wskazówek logopedy oraz psychologa.

Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowali ponadto plakaty związane z krwiodawstwem i krwiolecznictwem, które wyeksponowano w hali sportowej.

Fot. użyczone (UM Boguszów-Gorce)

6 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica