Kultura, Polecamy

Kropka i kreska, czyli Wałbrzych w abstrakcji filmowej

To projekt edukacji kulturalno-artystycznej skierowany do dzieci w wieku 8-12 lat w ramach Akademii Doktora Korczaka w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Celem jest rozwój i edukacja dzieci poprzez zaangażowanie w działania artystyczne, nadawanie im wysokiej rangi i ukazywanie szerszej publiczności. W ramach warsztatów plastyczno-filmowych grupy dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (8-10 lat oraz 11-12 lat), pod kierunkiem edukatorów i filmowców, zrealizują w Starej Kopalni oraz w innych instytucjach kultury na Dolnym Śląsku krótkometrażowe filmy abstrakcyjne w oparciu o lokalne techniki rzemieślnicze budujące od dziesięcioleci tożsamość regionu. Premiera filmów odbędzie się 4 października tego roku na Międzynarodowym Festiwalu Punto y Raya Junior 2019 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.
Festiwal dedykowany jest dzieciom, a jego program przewiduje międzynarodowy konkurs abstrakcyjnych filmów autorstwa dzieci ocenianych przez dziecięce jury, pokazy filmowe, dziecięce występy audiowizualne, wystawę prac audiowizualnych, spotkania dla dzieci z artystami oraz bardzo szeroki program edukacyjny. W czasie Festiwalu organizatorzy przygotują specjalną sesję poświęconą filmom z Dolnego Śląska.
Spotkania i warsztaty z dziećmi w Starej Kopalni odbędą się w pierwszym tygodniu lipca.
Termin pierwszego spotkania – 2 lipca. Pierwsza grupa „Białe i czarne złoto Wałbrzycha czyli porcelana i węgiel” (dzieci w wieku 8-10 lat) godz. 10:00-12:00, druga grupa „Stara Kopalnia, górnictwo” (dzieci w wieku 11-12 lat) godz. 13:00-15:00.
Fot. użyczone (Stara Kopalnia)

1 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica