Kultura, Polecamy

Lalki dla dzieci i dorosłych

Najbliższy weekend w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora zapowiada się bardzo teatralnie. W sobotę, 10 lutego o 17:00, zapraszamy na spektakl „Dzień osiemdziesiąty piąty”, który dedykowany jest widzom dorosłym i młodzieży. Natomiast w niedzielę, 11 lutego o 12:30 zostanie zaprezentowany „Koziołek Matołek”.

Sobotę spędzimy pod znakiem klasyki dla dorosłych, bowiem spektakl „Dzień osiemdziesiąty piąty” jest zarówno odniesieniem, jak i luźną interpretacją opowiadania Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze”. Reżyserka spektaklu – Aga Błaszczak – bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, opowiada nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas. „Dzień osiemdziesiąty piąty”  porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.

W niedzielę natomiast, już tradycyjnie zapraszamy na spektakl dla dzieci. Tym razem na scenie zobaczymy spektakl opowiadający przygody Koziołka Matołka, który wędruje po świecie w poszukiwaniu Pacanowa. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. „Koziołek Matołek” adresowany jest do dzieci w wieku 2+.

Bilety: 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

Kasa biletowa: czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41.

Fot. użyczone (TLiA)

10 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica