Kultura, Polecamy

Lalki jadą do Chin

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora wystąpi w Chinach podczas prestiżowego wydarzenia. Będzie to 8. Chiński Festiwal Teatrów Dziecięcych w Pekinie. To jeden z najważniejszych dziecięcych festiwali na świecie.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie jedyną instytucją, reprezentującą polską kulturę. – Czujemy się wyróżnieni, a jednocześnie bardzo szczęśliwi, że to właśnie nasz teatr otrzymał zaproszenie – mówi Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru. Wałbrzyski TLiA spędzi na festiwalu prawie tydzień. – Między 22 a 28 sierpnia zaprezentujemy „Czerwonego Kapturka” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl ten zagramy aż trzykrotnie – podkreśla z radością dyrektor.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych w Pekinie jest najbardziej prestiżowym miejscem prezentacji spektakli adresowanych do dzieci i młodzieży. Podczas tegorocznej edycji, obok wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, wystąpią teatry z pięciu kontynentów, w tym z 11 krajów, m. in.:  Chin, Korei Południowej, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Rumuni, Norwegii, Australii, RPA.

Wyjazd TLiA w Wałbrzychu do Chin dofinansowany jest środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą 2018 – promesa”.

Fot. użyczone (TLiA)

23 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica