Kultura, Polecamy

Magia kina

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 25 września o 18:00 zobaczymy „Magiczne noce” reż. Paolo Virzi. Cena biletu: 10 zł.

Rzym, lato 1990 roku. Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Maradona eliminuje Włochów z finału, a carabinieri wyławiają z Tybru ciało uznanego producenta filmowego. Jego młoda kochanka wskazuje winnych – trzech początkujących scenarzystów. Antonino Scordia (Mauro Lamantia), Luciano Ambrogi (Giovanni Toscano) i Eugenia Malaspina (Irene Vetere) to trójka finalistów konkursu dla młodych scenopisarzy, którzy udają się do stolicy Włoch, aby na uroczystej gali poznać zwycięzcę. Młodzi ludzie szybko się zaprzyjaźniają. Wkrótce będą musieli dowieść swojej niewinności na posterunku, gdzie spędzają intensywną noc. Na nowo przeżywają ostatnie burzliwe i emocjonujące 30 dni, które wywróciły ich życie do góry nogami. Łukasz Adamski, recenzent portalu wPolityce.pl napisał: „Jest to film zrobiony dla kinomanów. Jest to film zrobiony przez człowieka zakochanego w kinie i oddającego mu hołd. To sentymentalna podróż do roku 1990, gdy na rzymskich salonach spotykali się mistrzowie włoskiego kina, nad którymi unosiła się legenda jeszcze żyjącego Felliniego. Jest to też rasowa satyra na włoski przemysł filmowy oraz opowieść o marzeniach i dojrzewaniu młodych ludzi ukąszonych miłością do kina”.
Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się zazwyczaj w przedostatnią środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone są prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!
Red. (ala)
Fot. użyczone (materiały prasowe)

24 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica