Kultura, Polecamy

Malowane ogrody tao

Do 4 lutego w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, oddział w zamku Książ można oglądać wystawę malarstwa i rysunku Mariana Kępińskiego „Droga. Natura i wyobraźnia”. To podróż do świata kolorów jasnych i czystych, harmonii oraz filozofii.

Marian Kępiński przez wiele lat prowadził Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. W latach 80. związał się z niezależnym środowiskiem twórczym. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie nagrody za działalność twórczą i pedagogiczną. – Kiedy zapytano mnie, z jakim nurtem można powiązać twórczość Mariana Kępińskiego, odpowiedziałam szybko, że jest to jeden z ciekawszych polskich surrealistów. Potem zaczęłam się nad tym zastanawiać, skąd to wynikało. Najbardziej utkwiły mi w pamięci jego prace, które przypominają twórczość genialnego Rene Magritte’a z czystego przekazu, atmosfery lekkiej grozy. Ale to nie do końca prawda. Myślę, że trzeba by powiązać twórczość profesora także z symbolizmem – wyjaśnia Alicja Młodecka, dyrektor WGS BWA.

Fot. Alicja Śliwa

5 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica