Kultura, Polecamy

Mama w DKF-ie

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 11 października zobaczymy „Mamę” w reżyserii Xaviera Dolana, jednego z najwybitniejszych reżyserów młodego pokolenia. Seans odbędzie się o 18:00. Cena biletu: 10 zł.

mama_dkf

„Mama” w 2015 roku była kanadyjskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz otrzymał Nagrodę Jury w Cannes i Cezara dla najlepszego filmu zagranicznego. To opowieść o owdowiałej kobiecie (Anne Dorval), która wychowuje samotnie agresywnego syna (Antoine-Olivier Pilon). Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Razem próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla (Suzanne Clement), która jest ich tajemniczą sąsiadką mieszkająca po drugiej stronie drogi. Kobieta sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość. Z kolei 25 października w DKF-ie obejrzymy francuski dokument „Był sobie las” w reżyserii Luca Jacqueta. Film pokazuje cykl lasów pierwotnych i wtórnych rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety. Publiczność Docs Against Gravity Film Festival przyznała obrazowi swoją nagrodę w 2014 roku.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w nim to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku. Projekcje poprzedzone są prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają do dyskusji!

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

10 października 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica