Kultura, Polecamy

Maudie w DKF-ie

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 13 września zobaczymy zwycięzcę 11. edycji Festiwalu Dwa Brzegi – „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh. Seans odbędzie się o 18:00. Cena biletu: 10 zł.

dkf_maudie

„Maudie” dzieje się w kanadyjskiej Nowej Szkocji. To historia niezwykłego romansu samotnika (w tej roli Ethan Hawke) i kruchej, ale pełnej energii kobiety – Maud (Sally Hawkins). Pierwowzorem głównej postaci była Maud Lewis (1903-1970), malarka-amatorka słynąca z barwnych pejzaży, bohaterka kilku dokumentów i książek, dzisiaj uważana za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek ludowych.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w nim to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku. Projekcje poprzedzone są prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają do dyskusji!

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

12 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica