Polecamy, Sport

Medalowe rozdanie w Strzegomiu

Już za niespełna miesiąc na hipodromie w Morawie rozegra się walka o medale jeździeckich mistrzostw Europy w kategorii pony. W Strzegomiu zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, znane na świecie jako pony. Są to konie o wzroście do 149 cm.

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla fanów sportów konnych. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.
– Zawodnicy, mimo młodego wieku, będą musieli wykazać się ogromnym doświadczeniem we wszystkich aspektach jeździectwa, a także doskonałą znajomością możliwości swoich koni – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.
Ośrodek Jeździecki Stragona ma spore doświadczenie w organizowaniu imprez rangi mistrzowskiej. Dwa lata temu organizacyjnym sukcesem zakończyły się mistrzostwa Europy seniorów w WKKW. A w latach 2012 i 2015 roku odbywały się tu kolejno mistrzostwa Europy juniorów i młodych jeźdźców.
– Organizowanie wydarzeń sportowych o tak wysokiej randze to spore wyzwanie – mówi Marcin Konarski. – Jednak wiele lat doświadczenia w organizacji zawodów pozwoliło nam na zbudowanie zespołu ludzi w pełni przygotowanych do tego zadania. A liczne inwestycje infrastrukturalne przeprowadzone na hipodromie umożliwiły stworzenie optymalnych warunków do treningów i startów dla jeźdźców i koni – dodaje.
Zawody wystartują 14 sierpnia na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Poprzedzi je uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentują się wszystkie teamy narodowe, a pierwszych zwycięzców poznamy już w czwartek 15 sierpnia.
Fot. użyczone (Mariusz Chmieliński)

22 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica