Aglomeracja Wałbrzyska

Międzynarodowe Święto Białej Laski w Głuszycy

Starosta Wałbrzyski Robert Ławski w imieniu mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego złożył życzenia  członkom głuszyckiego i wałbrzyskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych, a na ręce prezes oddziału Bogumiły Kochanek wręczył kwiaty oraz audiobooki. Spotkanie odbyło się w głuszyckim Centrum Kultury.

Cieszę się, że Państwo wspólnie się spotykają, że nie zamykają tylko w czterech ścianach i mogą liczyć tutaj, w tym kole, na wsparcie – mówił podczas spotkania Starosta Wałbrzyski Robert Ławski. Na ręce prezes Bogumiły Kochanek wręczył kwiaty oraz audiobooki: – Prezent nieprzypadkowy, bowiem wszyscy wiemy, że w wśród członków koła jest osoba, która dwa razy z rzędu zdobyła najwyższe miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Na Recenzję Książki Mówionej – dodał starosta, wskazując na Czesława Lipińskiego, obecnego na spotkaniu członka głuszyckiego koła PZN.

Podczas uroczystości za pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym uhonorowano odznakami ,,Przyjaciel Niewidomych” dwie osoby: Renatę Sokołowską dyrektor głuszyckiej biblioteki oraz Danutę Grzesiak. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował zespół ,,Trubadurzy”, składający się z członków wałbrzyskiego oddziału PZN.

PZN liczy w Polsce ponad 65 tys. członków i jest  najbardziej reprezentatywnym stowarzyszeniem środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Pod niezmienioną nazwą „Polski Związek Niewidomych” działa od 1951 roku, stąd też w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Głuszycki oddział PZN zrzesza blisko stu członków.

19 października 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica