Polecamy, Sport

Mikołajkowe zwycięstwa Baszty

Ostatnie tygodnie obfitowały w turnieje mikołajkowe, w których uczestniczyli młodzi piłkarze UKS Baszta Wałbrzych. Jak zwykle podopieczni Marka Figurskiego dominowali w zmaganiach, zgarniając kilka wysokich miejsc na podium.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzicy młodsi w hali w Starych Bogaczowicach w turnieju mikołajkowym o puchar burmistrza Mirosława Lecha. Organizatorem zmagań była Victoria Wałbrzych. W grupie zawodnicy Baszty kolejno pokonali Victorię Świebodzice 2:0, Futgol Czarny Bór 6:0, Gwarka Wałbrzych 1:0. W półfinale wałbrzyszanie wygrali 1:0 z Championem Świebodzice, a w finale po niezwykle zaciętym spotkaniu zremisowali 0:0 z gospodarzami Victorią Wałbrzych. W tym wypadku musiało dojść do serii rzutów karnych w których lepszą koncentrację wykazali się zawodnicy Baszty wygrywając 3:1, triumfująca w całym turnieju. Dodajmy, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Szymon Dajczman z Baszty. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Szymon Dajczman, Bartosz Michalkiewicz, Paweł Jaworek, Bartosz Miernik, Filip Radecki, Oskar Gołuch.

Drugiego dnia w tej samej hali rywalizowali żacy z rocznika 2010. Tym razem do zmagań przystąpiły dwie drużyny Baszty. Obie drużyny wygrały swoje grupy, by w ścisłym finale zagrać z Akademią Piłkarską z Krzeszowa. Ostatecznie zespoły Baszty zajęły drugie i trzecie miejsce co też należy uznać za sukces. Skład żaków Baszty: Maks Sosiński, Tymoteusz Osuchowski, Piotr Gawlik-Rokosz, Julian Popiel, Krystian Rutkowski, Sebastian Kułak, Jakub Pięciak, Jakub Łuszczewski, Maciej Dąbrowski, Mateusz Zgarda, Filip Karczewski, Dariusz Pisarczyk.

Z kolei w zeszłą sobotę w hali w Marcinowicach odbył się mikołajkowy turniej piłki nożnej rocznika 2009 o puchar firmy S.T.E.P., w którym podopieczni Marka Figurskiego ponownie byli najlepsi, wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne, a w grupie mistrzowskiej remisując 1:1 z Granitem Roztoka i zwyciężając 2:0 z Gryfem Świdnica. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Macieja Dąbrowskiego z Baszty. Wałbrzyszanie zagrali w składzie: Maciej Dąbrowski, Piotr Gawlik-Rokosz, Tomasz Lisowski, Jakub Staniec, Daniel Kucharski, Julian Popiel, Krystian Rutkowski, Marcin Strzelec, Maciej Łatka, Hubert Legan. Trenerem był Marek Figurski.

Fot. użyczone (UKS Baszta Wałbrzych)

18 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica