Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Milion złotych dla wałbrzyskiej PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa znalazła się grupie 14 uczelni wybranych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do realizacji specjalnego zadania. Kryje się ono pod nazwą „Wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym w publicznych uczelniach zawodowych”.

Na realizację zadania uczelnia otrzyma milion złotych, z czego w tym roku 750 tys. zł, a w przyszłym 250 tys. zł. Podstawowymi kryteriami otrzymania środków finansowych w ramach przedsięwzięcia były mierniki pochodzące z ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA). Chodzi o względny wskaźnik bezrobocia (za wartość progową miernika „Względny wskaźnik bezrobocia absolwentów w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu” przyjmuje się wartość mniejszą lub równą 1) oraz

względny wskaźnik zarobków (za wartość progową miernika „Względny wskaźnik zarobków absolwentów w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu” przyjmuje się 0,50). Warunkiem otrzymania wsparcia przez uczelnię był również brak negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej w ciągu ostatnich 5 lat.

Większą cześć budżetu zadania pochłonie doposażenie pracowni oraz laboratoriów, w których na co dzień prowadzone są zajęcia ze studentami. W ramach zadania planowany jest również zakup licencji na specjalistyczne oprogramowanie niezbędne do realizacji zajęć na praktycznych kierunkach studiów oraz dofinansowanie specjalistycznych kursów dla studentów PWSZ.

Fot. ilustracyjne

6 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica