Aktualności, Polecamy

Miliony na rozwój

Do 10 mln zł na rozwój infrastruktury mogą pozyskać samorządy w ramach funduszu pożyczkowego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Atrakcyjne warunki spłaty i ograniczenie formalności wyposażą gminy w dodatkowy instrument wsparcia inwestycji w regionie. Otwarcie naboru do funduszu pożyczkowego ogłosiła w siedzibie strefy Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

– Polska w międzynarodowym rankingu plasuje się na drugim miejscu w Unii Europejskiej pod względem atrakcyjności lokowania inwestycji. Jednym z głównych oczekiwań inwestorów jest odpowiednio przygotowany grunt. Zarząd wałbrzyskiej strefy, jednej z najprężniej funkcjonujących w Polsce, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Propozycja pożyczek, którą kilka miesięcy temu przedstawiono w naszym ministerstwie, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Cieszę się, że możemy zakomunikować samorządom tę dobrą wiadomość – podkreślała podczas konferencji minister Jadwiga Emilewicz.
Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego znajdujących się w obszarze działania wałbrzyskiej strefy (30 powiatów w województwie dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim).
– W ramach funduszu JST mogą pozyskać od 200 tys. do 10 mln złotych na realizację zadań infrastrukturalnych podnoszących ich atrakcyjność inwestycyjną. Okres spłaty pożyczek wynosi od 12 do 120 miesięcy. Fundusz charakteryzuje się atrakcyjnym, w stosunku do komercyjnych pożyczek, oprocentowaniem, mniej dokuczliwą formą zabezpieczeń oraz ograniczeniem formalności. WSSE nie będzie pobierać także prowizji oraz dodatkowych opłat manipulacyjnych – wymienia Kamil Zieliński, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.
Szczegółowe informacje dotyczące funduszu oraz wnioski aplikacyjne znajdują się na stronie www.invest-park.com.pl. Program jest jednym z elementów strategii WSSE wpisującej się w Plan Rozwoju Inwestycji. Zakłada on m.in. eliminację barier infrastrukturalnych występujących na obszarze zarządzanym przez WSSE. Jego realizacja wpłynąć ma na rozwój społeczno-gospodarczy Polski.
Fot. użyczone (WSSE INVEST-PARK)

28 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica