Aktualności, Polecamy

Miliony popłyną na drogi

Miasto Wałbrzych, a także część gmin powiatu wałbrzyskiego, otrzyma dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki zapewnieni tych środków w wielu miejscach regionu wkrótce zaczną się poważne inwestycje drogowe.

W sumie na remonty, przebudowy i budowy dróg wsparcie w wysokości ponad 200 mln zł na Dolnym Śląsku otrzymają powiaty na 44 inwestycje i gminy na 118 zadań. Wśród samorządów, które mogą cieszyć się z przyznanych promes jest kilka miejscowości z powiatu wałbrzyskiego.
Boguszów-Gorce dostanie ponad 1,2 mln zł na przebudowę ul. Poniatowskiego. Szczawno-Zdrój otrzyma grubo ponad 2,2 mln zł na remont trzech dróg gminnych, ulic: Ofiar Katynia, Bukowej i Bohaterów Warszawy. Czarny Bór może liczyć na blisko 2,9 mln zł, które przeznaczy na przebudowę ulic Sportowej i Skalników. Mieroszów otrzyma ponad 300 tys. zł na modernizację mostów w Sokołowsku i Unisławiu Śląskim, a także 335 tys. zł na wykonanie nowej nawierzchni chodnika i jezdni w części ul. Mickiewicza. Walimiowi przyznano 225 tys. zł na remont ul. Słowackiego.
Bardzo skorzysta też sam Wałbrzych. Miasto ma zapewnienie o otrzymaniu dofinansowania na rozbudowę ul. Dunikowskiego. Promesa opiewa na prawie 4,5 mln zł. Nasz gmina dostanie też środki na rozbudowę ulic Nałkowskiej i Hirszfelda – łącznie blisko 2,8 mln zł i budowę ul. Długosza – ponad 1,7 mln zł.
Fot. ilustracyjne

5 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica