Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Minister Zalewska na… Weselu

Jeden z najznamienitszych dramatów w historii polskiej literatury, wielobarwny, niejednoznaczny, skłaniający do dyskusji o Polsce, czyli „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, było „daniem głównym” podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W Świebodzicach nad dziełem pochyliła się m.in. minister edukacji Anna Zalewska.

czytanie_swiebo1

Na „Wesele” do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach zaproszono wiele znakomitości. Poza honorowym gościem wydarzenia, którym podobnie jak w zeszłym roku była minister edukacji narodowej Anna Zalewska, byli m.in. poseł Ireneusz Zyska, czy burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz.

Formuła dramatu, opartego na dialogach między bohaterami, umożliwiła gościom wykazanie się prawdziwym kunsztem aktorskim. A o tym, że teksty Wesela brzmią wciąż aktualnie mogli się przekonać wszyscy uczestnicy wydarzenia, którzy z humorem przyjmowali fragmenty, czytane z podziałem na role – i co należy podkreślić, bardzo trafnie dobrane do czytających: np. burmistrz Kożuchowicz (Czepiec) do posła Zyski (Dziennikarz): „Co tam panie w polityce?”

Minister Annie Zalewskiej przypadła rola Radczyni, strofującej rozbrykane na przyjęciu dziewczęta: Zosię – Agnieszkę Gielatę, dyrektor Miejskiego Domu Kultury i Hanię – Małgorzatę Hojdę-Ozgę, polonistkę ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

6 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica