Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Misja Niepodległa w podstawówce

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie-Gorcach włączyła się w obchody rocznicowe 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W placówce trwa projekt edukacyjny „Misja Niepodległa”.

Realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem „Boguszowska Szóstka”, które pozyskało środki finansowe na realizację zadania publicznego z zakresu kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa kulturowego z budżetu gminy Boguszów-Gorce.

Celem projektu jest włączenie społeczności szkolnej i lokalnej w obchody jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem działań skierowanych do uczniów jest wprowadzenie ich w świat wartości, patriotyzmu, solidarności, poszanowania godności i praw człowieka, wolności, szacunku dla tradycji. W programie projektu  znalazły się: gra terenowa, konkurs plastyczno-literacki na kartkę patriotyczną „Kartka dla Niepodległej”, pozalekcyjne zajęcia plastyczne „ Polskie symbole narodowe”, taneczne zajęcia pozalekcyjne „Polonez dla Niepodległej”, warsztaty recytatorsko-wokalne „Misja Niepodległa” oraz warsztaty wokalne dla uczniów klas I-III „Śpiewamy dla Niepodległej”. Podsumowaniem projektu będzie biało-czerwony korowód, który przejdzie ulicami Boguszowa-Gorce i koncert „ Póki Polska żyje w nas”.

W ramach projektu odbyła się gra terenowa „Misja Niepodległa”. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele podzieleni na grupy: „poszukiwaczy”, „ naukowców” i „wynalazców” pokonywali leśne ścieżki zdobywając kolejne sprawności, rozwiązując zagadki i wykonując zadania związane ze znajomością historii, geografii i przyrody Polski. Na zakończenie uczestnicy zabawy układali puzzle o tematyce patriotycznej. Doskonałą zabawę w plenerze zakończyło ognisko integracyjne przy organizacji którego pomoc okazali pracownicy Nadleśnictwa Wałbrzych.

W samej szkole realizowane są natomiast kolejne etapy projektu. Wszystkich mieszkańców gminy Boguszów-Gorce zapraszamy na jego podsumowanie, które odbędzie się 10 listopada  w Centrum Kultury przy Placu Odrodzenia. Uczniowie PSP nr 6 przygotowują na ten dzień koncert jubileuszowy „Póki Polska żyje w nas”. Zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych.

Fot. użyczone (UM Boguszów-Gorce)

30 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica