Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Młodzi na wakacjach

Aktywnie, kreatywnie i radośnie spędziły czas dwutygodniowego wypoczynku dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. W drugiej turze tegorocznych zajęć dofinansowanych z budżetu gminy wzięło udział prawie 50 uczestników.

Zajęcia obfitowały w moc atrakcji i ciekawych wyjazdów. Rozpoczęły się wspólnym ogniskiem integracyjnym w Sierpnicy, gdzie dzieci pojechały bezpłatną Głuszycką Komunikacją Publiczną. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w Juraparku w Krasiejowie oraz w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, gdzie podczas warsztatów każdy samodzielnie wykonał zabawkę. Dzieci brały również udział w warsztatach pieczenia chleba w Agroturystyce „Dom na Wzgórzu” w Gajowie oraz w artystycznych warsztatach muzealnych w nowoczesnym Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Poznały także tajemnice Podziemnego Miasta Osówka w czasie pasjonującej gry terenowej poprowadzonej przez prezesa Osówki Zdzisława Łazanowskiego.
Sportowych emocji dostarczył uczestnikom udział w I Powiatowym Turnieju Pływackim. Dzieci skorzystały także z wypoczynku na głuszyckim obiekcie kąpielowym oraz na krytej pływalni Delfinek. Brały udział w zajęciach plastycznych i w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Uczestnicy zajęć zakończyli swoją wakacyjną przygodę z CK-MBP wizytą w Cinema City w Wałbrzychu, gdzie obejrzeli najnowszą ekranizację „Króla Lwa”.
Fot. użyczone (UM Głuszyca)

31 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica