Polecamy, Sport

Młodzi opanują Książ

Jubileuszowe X Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w ujeżdżeniu czekają nas w najbliższy weekend w Książu. Na hipodromie Stada Ogierów zaprezentują się młodzi jeźdźcy z całego regionu, by walczyć o puchar Zbigniewa Dąbrowskiego.

Konie_M

Zawody odbędą się w dniach 3-4 września. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 zaplanowano otwarcie, a kwadrans później start konkursów: Debiuty, Program L-6RK (PZJ 2016) oraz Kadryl Freestyle. Tego dnia odbędzie się też pokaz powożenia w wykonaniu Moniki Święcickiej, wicemistrzyni Europy juniorów z 2012 roku z Austrii i mistrzyni Europy juniorów z 2013 roku z Węgier. W godz. 12:00-17:00 zaplanowano panel edukacyjny w Sali Ułańskiej Stada Ogierów Książ. Mistrzostwa to bowiem nie tylko konkursy, ale również wydarzenia towarzyszące. Dla uczestników i wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o koniach i jeździectwie, a nie mieli jeszcze okazji, odbędą się specjalne zajęcia i wykłady szkoleniowe.

Następnego dnia w niedzielę (4 września) odbędą się kolejne konkursy regionalne: Program L2 (PZJ 2016), Program P1 (PZJ 2016), Program N4 (PZJ 2016), Program C3 (FEI 2016), a także konkurs towarzyski Absolwent II LO w Wałbrzychu. Dzieci i młodzież rywalizować będą w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne (do urodzeni do 1997 roku), studenci i młodzież do 25 lat.

Zawodom towarzyszyć będą wystawy: „70 lat Wałbrzyskiego Jeździectwa”, „Konie – Ewolucja” Pauliny Brzezińskiej oraz „10 lat Mistrzostw Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w Ujeżdżeniu
o Puchar Zbigniewa Dąbrowskiego”. O godz. 16:00 zaplanowano ceremonię zakończenia MMSiA w ujeżdżeniu o puchar Zbigniewa Dąbrowskiego.

Organizatorem mistrzostw jest Młodzieżowy Klub Jeździecki Randon Wałbrzych, a patronat honorowy nad zawodami objęli Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej oraz Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

X Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w ujeżdżeniu dedykowane są Zbigniewowi Dąbrowskiemu, dyrektorowi Stada Ogierów Książ w latach 1970-1992. Postaci, która stworzyła doskonałe warunki i wspaniały klimat dla rozwoju sportu jeździeckiego, hodowli i popularyzacji regionu. Za swoją działalność Zbigniew Dąbrowski został w listopadzie 2012 roku uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”.

2 września 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica