Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Stare Bogaczowice

Mnóstwo rekonstruktorów przyjedzie do Strugi

Z okazji 212. rocznicy bitwy na Czerwonym Wzgórzu gmina Stare Bogaczowice, miasto Szczawno-Zdrój, Pałac Struga, Towarzystwo Miłośników Szczawna -Zdroju oraz miasto Wałbrzych zapraszają na uroczyste obchody bitwy, które odbędą się w dniach 10-11 maja.

Organizatorzy zaplanowali w tym czasie szereg atrakcji, a wśród nich: uroczysty apel pod pomnikiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej, przemarsz regimentów ulicami Szczawna-Zdroju i biwak historyczny „Bitwa pod Strugą”.
Podczas biwaku historycznego rozegra się inscenizacja bitwy na polach w sąsiedztwie pomnika Ułanów Legii Nadwiślańskiej, prezentacja XIX-wiecznego obozu wojskowego, pokaz życia obozowego oraz zwiedzanie obozu regimentów przy Pałacu w Strudze. Biwak historyczny upamiętnia zwycięską bitwę ułanów Legii Polsko-Włoskiej z 15 maja 1807 roku
z wojskami pruskimi. Wezmą w nim udział profesjonalne Grupy Rekonstrukcji Historycznej epoki napoleońskiej na Dolnym Śląsku. Wydarzenie w zeszłym roku zgromadziło największą ilość rekonstruktorów w tej części Polski. W tym, organizatorzy zapowiadają znacznie większą liczbę regimentów (na dziś jest to ok. 150 osób). Będzie też rewelacyjna grupa z Nachodu (specjalny oddział kawalerii z końmi przeszkolonymi do działań pod ostrzałem artylerii). Swój udział potwierdził także Król Prus oraz Pani Walewska – certyfikowani odtwórcy postaci historycznych. W inscenizacji Bitwy pod Strugą wezmą udział regimenty z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Belgii.
11 maja będzie można także zwiedzić obóz rekonstruktorów, który będzie znajdował się na terenie Pałacu w Strudze. Po inscenizacji, która potrwa od 15:00 do 16:00, obóz będzie otwarty dla zwiedzających. Będzie można go zobaczyć w godz. 16:30-19:00.
Fot. użyczone (UG Stare Bogaczowice)

7 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica