Polecamy, Sport

Mogą zacząć myśleć o play-off

Zgodnie z planem zakończył się mecz w Oławie między miejscową Olawią, a liderem gr. 4 II ligi z Wałbrzycha. Siatkarze Aqua-Zdroju zdobyli 3 pkt, choć niespodziewanie przegrali jednego seta. To nie powinno być jednak powodem do zmartwień, bo podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego niezagrożenie zmierzają po wygranie ligi po sezonie zasadniczym.

Seta otwierającego zmagania w Oławie przyjezdni rozpoczęli tak jak sobie zakładali. Od razu narzucili swój styl gry. Wygrali kilka wymian i objęli wysokie prowadzenie. Później przybysze spod Chełmca tylko powiększali przewagę, która na koniec partii osiągnęła prawie dwucyfrowe rozmiary. Podopieczni Janusza Bułkowskiego imponowali w tym czasie skutecznymi atakami i poświęceniem w obronie.

Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, ale to raczej wynik postawy gości, którzy popełnili kilka niewymuszonych błędów, niż jakiejś rewelacyjnej gry oławian. Wprawdzie siatkarze Aqua-Zdroju cały czas w tym secie byli górą, ale musieli się pilnować, bo miejscowi trzymali się blisko. Przyjezdni bez większych kłopotów dowieźli jednak przewagę do zakończenia partii i objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Gdy wydawało się, że cała „zabawa” zakończy się na szybkim 3:0 dla Aqua-Zdroju, w trzeciej partii zespół z Oławy zaczął ryzykować w polu zagrywki. Gdy do tego dodamy kilka szalonych ataków gospodarzy, które „weszły” w boisko i masę prostych błędów podopiecznych Janusza Bułkowskiego, nie powinno nikogo dziwić, że tego seta wygrali niespodziewanie gospodarze. Była to pierwsza partia wygrana przez Olavię w historii ligowych potyczek tej drużyny z siatkarzami z Wałbrzycha.

Podenerwowani takim obrotem spraw goście w czwartej części pokazali, kto rządzi na parkiecie. Błyskawicznie rozprawili się z miejscowymi i pewnie zainkasowali komplet punktów, utrzymując fotel lidera. Wałbrzyszanie bezpiecznie prowadzą w tabeli gr. 4 II ligi, mając 6 pkt przewagi nad wiceliderem z Nowej Soli. I chyba nic i nikt nie jest im w stanie odebrać pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym. Zwłaszcza, że do końca zostały trzy kolejki i wszystkie spotkania Aqua-Zdrój rozegra na własnym parkiecie. Do tego z dwoma rywalami z dołu tabeli.

MKS Olavia Oława – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 1:3 (16:25, 22:25, 25:23, 16:25)

MKS Aqua-Zdrój: Szablewski, Kulik, Szczygielski, Nowak, Dereń, Zieliński, Szydłowski (libero) oraz Gawryś, Grad, Olszewski, Bocianowski, Kącki, Sroka, Praca (libero)

Fot. (ben)

13 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica