Kultura, Polecamy

Muzyczne sekrety w Apollo

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 14 listopada o 18:00 zobaczymy dokument obsypany nagrodami, czyli „Score – muzyka filmowa” reż. Matt Schrader. Cena biletu: 10 zł.

Muzyka i film zawsze szły w parze, nawet gdy chodziło ze względów praktycznych o zatuszowanie chybotliwego szumu projektora. Co jednak ma wpływ na to, że ścieżkę dźwiękową filmu długo pamiętamy? Co jest takiego w niej, że okazuje się niezapomniana? Dokument opowiada o roli muzyki w filmie. Reżyser zaprezentował w nim wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina. Poznajemy elitę hollywoodzkich twórców, którzy opowiadają o swoim rzemiośle, magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia – m.in. Hansa Zimmera, Danny’ego Elfmana, Trenta Reznora. Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami, potrafi zbudować napięcie, wywołać smutek i euforię. Dowiemy się, jak najlepsi kompozytorzy pracowali nad filmami i serialami telewizyjnymi. Jak powstał soundtrack do hitów kinowych – „James Bond”, „Gwiezdne wojny”, „Indiana Jones”, „Piraci z Karaibów”. Obserwujemy, jak wygląda tworzenie muzyki w procesie postprodukcji. W tym porywającym dokumencie pełnym klipów i ciekawych materiałów archiwalnych muzyczna partytura ujawnia symbiotyczny związek muzyki i filmu.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone będą prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

 

14 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica