Kultura, Polecamy

Na premierę do Dramatu

W ten weekend na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu zobaczymy nowy spektakl „Teraz każdy z was jest Rzeczpospolitą”. To trzeba zobaczyć.

„Teraz każdy z was jest Rzeczpospolitą”
Inspirowane scenariuszem i filmem „Diabeł” Andrzeja Żuławskiego. Rok 1793 nie należał do spokojnych. Już w styczniu rozpoczęła się aneksja ziem polskich będąca II rozbiorem Polski. W tej atmosferze historycznych zawirowań i narastającej anarchii żyją ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy z brzemiennych skutków zdarzeń, których są świadkami. Wśród nich są również aktorzy wędrownego teatrzyku Wiktora Ryksa, którzy dają co wieczór swoje dziwaczne przedstawienie. Członkowie trupy wędrują i obserwują upadający kraj. Z czasem rozkład i zamęt zaczyna dotykać ich samych. Co stanie się z aktorami w upadającym państwie? Jaki świat niszczeje dokoła nich?
Kim jest w ich gronie królobójca? I wreszcie, kto tak naprawdę jest Rzeczpospolitą? Twórcy postarają się znaleźć odpowiedź na te wszystkie pytania.
Reżyseria: Maciej Podstawny
Tekst i dramaturgia: Sebastian Majewski
Scenografia: Martyna Chojnacka
Kostiumy i rekwizyty: Karolina Mazur
Muzyka: Kondensator Przepływu (Qba Janicki + Bartłomiej Chmara)
Ruch sceniczny: Dorota Furmaniuk
Obsada: Elżbieta Golińska [WTW], Irena Sierakowska, Jolanta Solarz-Szwed [WTW], Mariusz Bąkowski [WTW], Rafał Kosowski, Tadeusz Ratuszniak [WTW], Dariusz Skowroński, Wojciech Świeściak. Spektakl powstaje w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym [WTW].
26 kwietnia / piątek / godz. 19:00 / Duża Scena / prapremiera wałbrzyska
27 kwietnia / sobota / godz. 19:00 / Duża Scena / premiera studencka / Obserwatorium
28 kwietnia / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena
Czas trwania spektaklu: 120 minut
Premiera wrocławska: 3 maja 2019 / godz. 19:15 / Duża Scena
Rezerwacja miejsc i informacja: Biuro Obsługi Publiczności, tel.: 74 64 88301-3, http://bilety.teatr.walbrzych.pl/ lub mailowo: biuro@teatr.walbrzych.pl.
Fot. użyczone (TD im. Szaniawskiego)

26 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica