Kultura, Polecamy

Na Redforda do Sokołowska

Dzięki reaktywacji Kinoteatru Zdrowie seanse filmowe i dyskusje o kinie ponownie stały się częścią sokołowskiego repertuaru kulturalnych wydarzeń. 7 września o godzinie 19:00 organizatorzy zapraszają na film z główną rolą „nieocenionego, uwielbianego żywiołu amerykańskiego kina” – Roberta Redforda, czyli „Gentlemana z rewolwerem”.

O czym opowiada film Davida Lowery’ego? To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.
Bilety: 14 zł normalny, 10 zł ulgowy i mieszkańcy gminy Mieroszów. Rezerwacje: kinozdrowie@sokolowsko.org. Więcej informacji na: www.kinozdrowie.pl / f Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko.
Reaktywowany Kinoteatr Zdrowie jest kinem należącym do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Dolnym Śląsku. W Sokołowsku – miejscu, w którym żywa niegdyś tradycja kinowa służyła rozrywce zamożnych kuracjuszy sanatorium Görbersdorfu; w którym Krzysztof Kieślowski po raz pierwszy spotykał się z fenomenem ruchomego obrazu. W miejscu pełnym ruin, raz po raz przywracanych do życia dzięki działalności Fundacji Sztuki Współczesnej „In Situ”. Przestrzeń kinoteatru znają już doskonale bywalcy organizowanego od ośmiu lat festiwalu Hommage à Kieślowski – kilkudniowego wrześniowego święta ambitnego kina, przyciągającego miłośników twórczości Krzysztofa Kieślowskiego i dzieł filmowych nią inspirowanych. Szczegółowy repertuar nowego studyjnego kina repertuarowego zostały ułożony przez łódzką filmoznawczynię, doktorantkę Uniwersytetu Łódzkiego, laureatkę tegorocznego konkursu o nagrodę im. Krzysztofa Mętraka – Dianę Dąbrowską.
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

4 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica