Aktualności, Polecamy

Najnowszy Tygodnik Wałbrzyski już w kioskach

Na zawsze pożegnaliśmy naszego przyjaciele, znakomitego dziennikarza i publicystę, Michała Wyszowskiego. Po raz ostatni oddajemy mu hołd. Żegnaj! O czym jeszcze przeczytacie w nowym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego?

tw_5-06

Znów zaczną kopać. Chodzi rzecz jasna o poszukiwania „złotego pociągu”. Czy latem będziemy świadkami podobnej „gorączki złota” jak przed rokiem? Eksploratorzy mają już wszystkie niezbędne pozwolenia, a roboty mają ruszyć jeszcze w czerwcu.
Opóźniona obwodnica. Chyba zbyt wcześnie mieszkańcy zaczęli się cieszyć z budowy zachodniej obwodnicy miasta. Projekt utknął w martwym punkcie i jak zwykle w takich przypadkach chodzi o pieniądze. Ile brakuje do rozpoczęcia inwestycji?

Kto dostał pieniądze i na jakie projekty? Rozstrzygnięto właśnie kolejna edycję Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. W mieście znów ruszą roboty w wielu dzielnicach, których mieszkańcy postanowili zrobić coś pożytecznego dla przestrzeni publicznej.

Siedem zabytków sakralnych Wałbrzycha zyskało dofinansowanie. Radni nie szczędzili pieniędzy przy pełnej akceptacji prezydenta Romana Szełemeja. To ważne, że w mieście myśli się o ratowaniu zabytkowych budowli.

Tunele pod Książem zobaczą turyści. To już pewne, ale wciąż nie wiadomo kiedy to się stanie. Może już jesienią. Poznaliśmy wyniki ekspertyzy naukowców z Politechniki Wrocławskiej dotyczące stabilności górotworu i oceny geologicznej.

Sukcesy w Czarnym Borze i Głuszycy. W tej pierwszej gminie powstanie nowoczesny obiekt wraz z uruchomieniem tras narciarskich i nartorolowych. Głuszyca otrzymała dofinansowanie na montaż instalacji OZE. Ekolodzy i nie tylko na pewno będą zadowoleni.

W tym tygodniu specjalny dodatek – Wałbrzyska Trybuna, a w nim: o statystykach, które były bezlitosne, o ostatnich dniach Waldenburga przed wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej, o zapałkach z Wałbrzycha i niedolach miejskiej komunikacji.

Oprócz tego jak zwykle u nas mnóstwo sportu, kultury, kronika kryminalna, oraz garść doniesień z całego regionu. Najnowszy numer Tygodnika Wałbrzyskiego od poniedziałku w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie całej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

5 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica