Kultura, Polecamy

Najpiękniejszy region w kraju

Rekordowy pod względem frekwencji był XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim. Został rozstrzygnięty, a dziewczyny były górą!

konkurs_region

Jak co roku Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju był organizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim. W murach „Ceramika” zagościła rekordowa liczba ponad 40 osób, w tym aż 25 uczniów reprezentujących 10 szkół i kół turystycznych Wałbrzycha i powiatu. Prowadzącym imprezę, a zarazem autorem pytań konkursowych był Artur Ciempa, nauczyciel „Ceramika”, a także przewodnik turystyczny, któremu pomagali uczniowie klasy I humanistycznej i II turystyczno-fotograficznej. Wśród przybyłych gości był również wiceprezydent Wałbrzycha, a zarazem prezes Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Wałbrzychu Zygmunt Nowaczyk.

W pierwszej części konkursu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test krajoznawczy, składający się z 30 pytań, zaś w drugiej opowiadali o ciekawostkach związanych z małą ojczyzną. Jury w składzie: Elżbieta Kwiatkowska-Wyrwisz, prezes Fundacji „Museion” w Wałbrzychu, Wiesława Kamińska, przedstawiciel Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Jan Beszterecha, przodownik turystyki górskiej i Grzegorz Jaroni, nauczyciel geografii i również przodownik turystyki górskiej ustaliło, że laureatami konkursu, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostały uczennice Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju: Natalia Guz, Dominika Rusiniak i Julia Puchalska. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice reprezentujące Publiczne Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu: Zuzanna Bogdańska, Kamila Ożóg i Aleksandra Okupna.

Fot. użyczone

7 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica