Aktualności, Polecamy

Naprawią to, co zostało zniszczone przez wodę

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył przedstawicielom 37 samorządów z Dolnego Śląska promesy o wartości ponad 35 mln zł. Za te pieniądze zostanie zrealizowanych 47 zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze otrzymały dwie gminy z powiatu wałbrzyskiego. 

– Naprawa tego, co zostało zniszczone oraz możliwe ograniczenie skutków potencjalnych zagrożeń związanych z wystąpieniem klęsk żywiołowych mają dla rządu ogromne znaczenie – mówi Paweł Hreniak wojewoda dolnośląski.

Wśród 37 samorządów, które otrzymały promesy znalazły się dwie gminy powiatu wałbrzyskiego. Czarny Bór otrzymał 300 tys. zł na odbudowę drogi gminnej w Witkowie, która została zniszczona po intensywne opadach deszczu i powodzi z 2013 roku. Z kolei Starym Bogaczowicom przyznano 64 tys. zł na odbudowę drogi gminnej w Gostkowie wraz z odwodnieniem, którą ucierpiała po intensywnych padach deszczu w maju 2010 roku.

Olbrzymie środki, bo aż 2,8 mln zł trafią ponadto do gminy wiejskiej Nowa Ruda. Te fundusze zostaną spożytkowane na przebudowę drogi w Świerkach niedaleko kościoła oraz przebudowę drogi w Jugowicach i Ludwikowicach. Jezdnie w różnych okresach zostały zniszczone przez intensywne opady deszczu.

Fot. użyczone (DUW)

 

6 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica