Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Nowi mieszkańcy Parku Szwedzkiego

To przepiękne łabędzie czarne, które zamieszkały w jednym ze stawów w samym centrum Szczawna-Zdroju. Dwie pary tych uroczych ptaków powinny się dość szybko zadomowić zwłaszcza, że mają do dyspozycji wysepkę, na której będą bezpiecznie gniazdować.

– Łabędzie będą piękną ozdobą tego stawu, cieszę się, że te majestatyczne ptaki powróciły do Szczawna-Zdroju – mówi burmistrz miasta Marek Fedoruk.
Z tej okazji ogłoszono konkurs na funpage’u gminy. Trzeba nadać imiona pierzastym lokatorom. Autorów zwycięskich imion urzędnicy nagrodzą drobnymi upominkami. Imiona można proponować do końca tygodnia. Opiekunowie ptaków proszą też, by nie karmić łabędzi pieczywem. To bardzo im szkodzi! Łabędzie i kaczki lubią za to marchewkę, płatki zbożowe, ziarna kukurydzy, ziarna zbóż i otręby. Teraz dokarmianie nie jest w ogóle potrzebne, bo ptaki mają pod dostatkiem naturalnego pożywienia.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

24 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica