Aktualności, Polecamy

Nowoczesne domy dziecka już otwarte

Budynek znajdujący się przy ulicy Asnyka w dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu, w którym jeszcze do niedawna znajdował się Dom Małego Dziecka Fundacji Salvator, przeszedł gruntowny remont.

asnyka_otwarcie

Teraz będą się tu mieścić dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze, podlegające pod Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wałbrzychu. – Od 1 września Fundacja Salvator prowadzi cztery inne placówki. My przejęliśmy ten budynek i utworzyliśmy dwa miejsca, które nam podlegają. Na górze znajduje się placówka „Dom Trójka”, na dole natomiast „Dom Czwórka”. W każdym z nich, zgodnie z nowymi standardami, jest 14 miejsc dla wychowanków – mówi Elżbieta Makowska, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wałbrzychu.

Prace, które pochłonęły 800 tys. zł, miały na celu dostosowanie pomieszczeń do najnowszych standardów i wymogów formalnych. Prezydent Roman Szełemej podkreśla, że miasto przeznacza spore środki finansowe dla potrzeb najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha. Dwa 14-osobowe domy dziecka będą funkcjonować oddzielnie, z osobną infrastrukturą, z osobnymi zespołami i personelem. Za kilkanaście dni oddany do użytku zostanie również nowy dom dziecka przy ulicy Niepodległości.

Fot. (red)

14 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica