Aglomeracja Wałbrzyska

Nowy asfalt na ul. Granicznej

Nowy asfalt na ul. Granicznej

Ulica Graniczna w Głuszycy Górnej ma nową nawierzchnię.

Asfaltowy dywanik został już ułożony zgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową realizowanej przez gminę Głuszyca inwestycji, jaką była budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w Głuszycy Górnej. Przywrócenie nawierzchni zostało w całości wykonane na zlecenie gminy.

Od kilku miesięcy toczyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli Gminy Głuszyca, Powiatu Wałbrzyskiego, który zarządza drogą i Nadleśnictwa, które jest głównym użytkownikiem drogi. Ostatnie z tych spotkań odbyło się w połowie września 2011 r., ale niestety nie przyniosło rezultatu w postaci montażu środków finansowych niezbędnych do wybudowania nowej drogi. Ostatecznie Pani Burmistrz zdecydowała się wrócić do wariantu polegającego na odtworzeniu nawierzchni. Dyspozycja ta została zrealizowana przez wykonawcę inwestycji, a dzisiaj mieszkańcy i pracownicy firmy wykonawczej pracowali nad regulowaniem poboczy całego odcinka, pod którym znajduje się nowy kolektor kanalizacji sanitarnej. Wszystko wskazuje na to, że do końca tego tygodnia prace zakończą się.
W ubiegłym tygodniu Burmistrz Alicja Ogorzelec pisemnie zwróciła się do Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego o ustawienie oznakowania pionowego na wjeździe w ul. Graniczną od drogi wojewódzkiej i na wjeździe od granicy Lasów Państwowych. Gmina, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, postuluje ustawienie zakazu wjazdu pojazdów o masie całkowitej powyżej 7 ton oraz o ograniczenie prędkości do 30 km/h. W tym samym piśmie wnioskowano również o zainstalowanie spowalniaczy.

/red.rqp

19 października 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica