Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Nowy posterunek policji w Szczawnie

Dotychczas dzielnicowi przyjmowali mieszkańców w ciasnym pokoju udostępnionym w urzędzie miejskim. Od zeszłego czwartku policjanci mają jasne, przestronne, komfortowo urządzone pomieszczenia przy ul. Sienkiewicza 11. Gmina wyremontowała i przekazała policji nowy lokal.

Posterunek mieści się na parterze budynku, mogą do niego dotrzeć także niepełnosprawni. Wydzielono dwa spore pomieszczenia, toaletę i małe zaplecze socjalne. Za remont i wyposażenie zapłaciła gmina Szczawno-Zdrój. Prace budowlane wyniosły ponad 62 tys. zł, ok. 8 tys. zł kosztowało wyposażenie.
– Jest to kolejny element działań samorządu w kierunku poprawy bezpieczeństwa, ale także ukłon w stronę naszych mieszkańców i gości, którzy będą przyjmowani przez dzielnicowych w godnych warunkach – podkreślał burmistrz miasta Marek Fedoruk, przekazując symboliczne klucze do posterunku komendantowi V Komisariatu kom. Rafałowi Walusowi.
– Dziękujemy władzom miasta i radnym za wsparcie, na które zawsze możemy liczyć. Na szczęście w Szczawno-Zdroju nie ma niebezpiecznych zdarzeń, są tu raczej sprawy sąsiedzkie, porządkowe, z którymi ludzie zwracają się do dzielnicowych. Teraz będziemy mogli przyjmować ich w naprawdę komfortowych warunkach – mówił z kolei kom. Rafał Walus.
Dzielnicowi mają do dyspozycji dwa pomieszczenia oraz toaletę. Wkrótce być może będą też patrolować uzdrowisko na rowerach elektrycznych, bowiem Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu przymierza się właśnie do zakupu tego typu jednośladów.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

5 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica