Kultura, Polecamy

O niezwykłej dziewczynie w Apollo

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 17 kwietnia o 18:00 zobaczymy nagrodzony w Cannes wybitny debiut Lukasa Dhonta pt. „Girl”. Cena biletu: 10 zł.

Lara (w tej roli wspaniały Victor Polster) uczy się w szkole baletowej i poświęca się całkowicie tańcowi. Dlaczego jednak jej ojciec martwi się o nią, koleżanki z klasy spoglądają dziwnie, a młodszemu bratu zdarza się nazwać ją Victorem? „Girl” w sposób jak najdalszy od sensacji podejmuje trudny temat transseksualizmu. Ujmuje go w formę obrazu o dojrzewaniu i sprawia, że film staje się uniwersalny, a bohaterka wywołuje w nas empatię. Debiut młodego belgijskiego reżysera Lukasa Dhonta zdobył trzy nagrody na ostatnim festiwalu w Cannes i uznany został przez Europejską Akademię Filmową za odkrycie roku. W Świdnicy, na SPEKTRUM widzowie przyznali „Girl” Grand Prix dla najlepszego filmu festiwalu. Jan Pelczar z Radia RAM tak pisze w swojej recenzji: „Dhont nie dlatego jest jednym z największych filmowych objawień minionego sezonu, że pozostawił w tej opowieści sceny drastyczne, ale dlatego, że pomimo ich obecności skomponował wstrząsający emocjonalnie, lecz rozświetlony, pełen nadziei film. Zarażający bardziej entuzjazmem, niż traumą”.
Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone są prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

16 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica