Polecamy, Sport

Olimpijskie sukcesy karateków

Trwa Wrocławska Olimpiada Młodzieży, która potrwa do 19 maja. W zawodach w karate kyokushin wystartowało troje wychowanków Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI Wałbrzycha.

Czwarty z wałbrzyszan, 16-letni Dominik Obuchowski po raz pierwszy na tatami pełnił rolę sędziego.
W turnieju wzięło udział prawie 100 karateków, którzy wystartowali zarówno w konkurencji kata jak i kumite. Troje zawodników UKKS OBI wystartowało w kumite, przywożąc 2 krążki.
Złoto w kategorii kadetki 12-13 lat +50 kg wywalczyła 12-letnia Julia Obuchowska. Trudna walka finałowa ze starszą o rok i wyższą zawodniczką z Nowej Rudy zakończyła się po dogrywce wygraną Julii. Wcześniejsze walki młoda zawodniczka z Wałbrzycha wygrywała przed czasem.
Brązowym medalistą został Mateusz Mielnik, startujący w kategorii kadet 12-13 lat -50kg. Mateusz bardzo dobrze się spisywał, jednak po kopnięciu na strefę jodan (głowa) lekarz nie dopuścił go do dalszych walk, tym samym zakończył on turniej na 3 miejscu.
Konrad Goworski w pierwszej swojej walce, trafił na zwycięzcę swojej kategorii, wrocławianina pochodzącego z Ukrainy i musiał uznać jego wyższość.
Opiekunem i trenerem wałbrzyskich karateków była Sempai Agnieszka Obuchowska.
Fot. użyczone (UKKS OBI)

15 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica