Aktualności, Polecamy

Opóźnienia na ulicach de Gaulle’a i Przemysłowej

Trwa remont trzech dużych odcinków dróg w Wałbrzychu. Mowa o ulicach de Gaulle’a, Przemysłowej oraz Niepodległości. Z zapewnień Bogusława Rogińskiego z ZDKiUM w Wałbrzychu wynika, że choć pojawiły się pewne trudności w trakcie realizacji tych zadań, remonty zostaną zakończone prawdopodobnie we wrześniu.

Zakres robót przy remoncie ulicy de Gaulle’a oraz przy remoncie wiaduktu jest dość szeroki. Koszt tych prac sięga 16 milionów złotych. Połowę tej sumy na to zadanie wyłożyło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a połowę Gmina Wałbrzych. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska S.A. Pierwotnie zakładano, że ta inwestycja zakończy się w czerwcu bieżącego roku, lecz ekipa remontowa natrafiła na nieprzewidziane problemy z siecią teletechniczną i stąd wynikło pewne opóźnienie.

– Wrzesień to jak najbardziej realny termin zakończenia robót – informuje Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu. – Oczywiście jeszcze później czekają nas odbiory, ewentualne poprawki i dopiero nadzór budowlany wyda zgodę na oddanie drogi do użytku.

Bogusław Rogiński podkreśla, że kierowcy, którzy martwią się o to, że remont potrwa znacznie dłużej, nie powinni mieć obaw.

– Pierwszy etap remontu trwał dość długo, ale należy pamiętać, że wiadukt był remontowany od dołu i to zajęło sporo czasu, wymienialiśmy ponadto całą infrastrukturę, a teraz na drugiej nitce zapewne te prace pójdą szybciej.

Na ulicy Przemysłowej również trwają roboty budowlane. Remont trwa od początku lutego i obejmie m.in. wymianę nawierzchni oraz oświetlenia. Dla kierowców bardzo istotną informacją jest fakt, że powstanie w tym miejscu ponad 100 miejsc parkingowych. Na pewno z tego faktu ucieszą się również osoby odwiedzające groby bliskich na pobliskim cmentarzu. Remont obejmuje swoim zasięgiem przebudowę nawierzchni ulicy Przemysłowej od ulicy Sikorskiego do Placu Solidarności. Prace mają się zakończyć również we wrześniu.

– Opóźnienia wynikają z trudności, jakie napotykamy podczas prowadzenia prac – tłumaczy Bogusław Rogiński.

Prezydent Roman Szełemej jest przekonany, że remont tej ważnej dla miasta ulicy zakończy się, jeśli nie we wrześniu, to z pewnością w październiku.

– Przed Wszystkimi Świetymi chcemy tę drogę oddać do pełnej dyspozycji kierowców – informuje prezydent.

Równocześnie trwa remont 420–metrowego odcinka ulicy Niepodległości. Te prace finansują kopalnie drogowe w Bartnicy oraz gmina Wałbrzych. Łączny koszt tej inwestycji szacowany jest na około 1,5 miliona zł. To kolejna wspólna inicjatywa tych dwóch partnerów. Niedawno radni miejscy zadecydowali, by gmina Wałbrzych dołożyła do tego remontu 700 tys. zł.

– Kopalnia remontuje i finansuje remont nawierzchni drogi, a po naszej stronie leży wymiana instalacji kanalizacyjnych, a także budowa chodników – informuje Krzysztof Szewczyk z ZDKiUM w Wałbrzychu. – Chcemy, by kopalnia w dalszych etapach również partycypowała w kosztach remontu tej ulicy, ale zdajemy sobie sprawę, że to trzeba robić małymi krokami i drogę remontować stopniowo.

Tymczasem mamy dobrą informację dla mieszkańców ulic Moniuszki i Piotrowskiego. Radni zadecydowali, że do tegorocznego budżetu wprowadzą zmiany. Dwie z nich dotyczą remontów tych właśnie ulic. Mowa o przebudowie ul. Moniuszki na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego wraz ze skrzyżowaniem, a także o przebudowie drogi powiatowej nr 3396D ul. Piotrowskiego wraz z przebudową obiektu mostowego nad potokiem Poniatówka. Na dokumentację remontu ulicy Moniuszki zarezerwowano 150 tys. zł, a na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji dotyczącej ul. Piotrowskiego wraz z mostem zarezerwowano 250 tys. zł.

– Musimy najpierw przygotować dokumentację, a o środki na wykonanie remontów będziemy się ubiegać po ich przygotowaniu – informuje Bogusław Rogiński.

7 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica